Ulukan Boya

Hakkımızda

1997 yılında Bursa’da kurulan ULUKAN BOYA, Elektrostatik Toz Boya ve Fosfat Kaplama Sanayisinde yaşanan gelişmeler doğrultusunda tecrübeli çalışanları ve yapmakta olduğu yeni yatırımlar ile Toz Boya ve Kaplama Sanayisinin öncü kuruluşlarından birisi olup , hacmini her geçen yıl artırarak Türk ekonomisine ve istihdama katkıda bulunmaya devam etmektedir.

1997’ den bugüne sanayicilik, yönetim, ticaret, toplumla ilişkiler konusunda Ulukan Boya adıyla oluşturulan kurum kültürü ve ilkeler, Ulukan Boya’ yı bir markadan daha fazlası haline getiriyor.

Ar-ge çalışmalarını uzmanlık ve sektörün ihtiyaç alanlarına göre her geçen gün geliştirip, araştırma geliştirme faaliyetlerinin tüm fazlarında global otomotiv trendlerinin doğurduğu inovatif düşünce tarzını çalışma standardı olarak benimsemektedir.

Tam otomasyonlu kaplama tesislerimize; Otomotiv , lastik, kauçuk sektöründe sac parçaların yüzey hazırlığı için ; ince ve kalın kristalli çinko fosfat , mangan fosfat, demir fosfat ile boya altı yüzey işlem olarak; Sprey Demir Fosfat, Nano kaplama, Trikatyon Çinko Fosfat , Daldırma Çinko Fosfat, alüminyum Kromatlama ve magnezyum parçalar için makine parkını genişleterek yüzey işlem proseslerini bünyesine eklemiştir.

2 adet Konveyörlü toz boya hattı, 1 adet Box fırın toz boya hattı, 2 adet daldırma fosfat hattı, box sprey fırın ile hacmini arttırarak hizmete devam etmektedir.

Firmamız çevre ve doğa korunmasına olumlu yaklaşımıyla ARITMA ÜNİTESİ kurmuş ve çalıştırmaktadır.

ULUKAN BOYA ; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini 2006 yılında almış olup sistem ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda IATF 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi gerekliliklerini de sağlayarak, IATF 16949 belgesini almayı kendine ilke kılmıştır.

1997
Kuruluş

ULUKAN BOYA, 1997 yılında kurulmuş olup, Elektrostatik Toz Boya dalında faaliyetlerine başlamıştır.

2006
ISO 9001 Belgesi

ULUKAN BOYA standartların ve gelişmenin, yöntemi ve yönetimi olarak benimsediği ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini de 2006 yılı başlarında almış ve sistem gereklilikleri doğrultusunda rakiplerinden her zaman bir adım önde olmayı kendine ilke kılmıştır.

2022
Yeni Tesis

Ulukan Boya 2022 yılında yeni tesisine taşınmıştır.

250000
Aylık Boyama Kapasitesi
1500000 kg
Fosfat Kaplama İşlemi
17000
Kapalı Alan
25
Yıllık Tecrübe

Neden Ulukan Boya?